Do High Tech Devralmalar Make Sense?

kurumsalseo.com R10 lida fx15 pohudey zayıflama

Danışmanlık

Geçenlerde StorageTek ve Sun arasında önerilen birleşme hakkında okuyordu. Iki büyük teknoloji şirketleri, bir iflas bir dönüş yapmak ve diğer MIRED uzun bir çökme, kendi iş umutları hakkında olumsuz tahminlerde birkaç yıllık.

Ben içeriden ve değilim Bu birleşmenin belirli ayrıntıları bilmiyorum. Make it benziyor bir anlamda en azından, Sun tarihsel olarak Muhafazası, hangi StorageTek's forte kuvvetli değildir de. Güneş kez San Diego bir şirket buradan son birkaç yıldır depolama sistemleri Etiketleme Özel sahiptir (muhtemelen iyi bir tedarikçi için alamet değil!). So in Depolama Teknolojisi sahip ev Sun için büyük bir artı olabilir. Analistler genellikle, ancak bu anlaşma panned var. Onlar hangi aradığınızı Sun'ın büyüme, reignite bir şey yok sanmıyorum. Ben mi iyi bir fikir stratejik bir bakış açısı ya da değil's from karar durumun katı yeterli bilgi yok.

Ne biliyorsun belki başarısız edecektir.

ODDS karşı

Başarısızlık Öngörü anlaşmanın özellikleriyle sınırlı bilgisi olan biri için oldukça büyük ifadedir. Çünkü birçok çalışmalar tüm şirket birleşmeleri ve% 40-80 başarısız göstermiştir Ama bu ifadeyi yapabilirsiniz. Bu boşa yatırımcı para bütün bir demet's. Gibi çok çok iyi bir birleşme veya devralma bir örnek bulmak zor ve High Tech anlaşılan.

Tabii ki, aksine örnekleridir. Computer Associates agresif bir satın alma stratejisi ile, uzun dönemde çok büyük bir iş ve hissedar değeri inşa. Cisco Systems, başarı ile ileri sürülen küçük teknoloji şirketlerinin birçok satın alma yaptı. Onlar nasıl başarılı satın almalar yapmak için "gizli sos" için-ve belki de onların da ikrar. Bu büyük şirketler M & ile izleyen iki yüksek profilli bir örnek kendi stratejisinin önemli bir parçası olarak. Ama her Cisco veya Computer Associates için, muhtemelen 10-20 olan tanınmış bir M & A stratejisi ile başarısız oldu's. Symantec uzun bir süre, ama Cisco gibi iddialar yapılmadı son zamanlarda onların satın alma sayıda unraveling kadar sona erdi. En son HP-Compaq mega birleşme çok iyi bir rock yıldızı eski CEO'su adı (özellikle Carly dışarı panned değildir!).

SAĞLAMLIĞIN UNINITIATED İÇİN

Peki fırsatlar genellikle bir kazanım yıl kadar her çift yapmak olabilir "ortalama" şirket dışarı için çalışır? Çok iyi, benim experience.

Ben birçok satın alma projelerinde, danışman ve acquirer iç hem olarak dahil edilmiştir. Ben de içinde hangi I sonra zaman çalışan olarak benim iş birimi içine entegre eden bir yazılım şirketi, kazanmaları yol açan bir proje öncülük etmiştir. You know what? Satın almak çok daha kolaydır entegre!

Ve bu, ben nerede birleşme ve satın almalar ve büyük çoğunluğu başarısız olduğuna inanıyorum. "Anlaşma" aşık üst sonbahar-stratejik uygun kişiler, kısa vadede gelir potansiyelini artırmak, yeni ürün portföyü ve genellikle anlaşmanın "numaraları" ile ekledi. Yatırım Bankacılar ve M & A danışmanları anlaşmanın "yumuşak" faktörlerin yanında dışlama için mali koşulları ve diğer "zor" potansiyel anlaşmanın yönlerini vurgulamak. En önemlisi, ben üst düzey yönetimi "anlaşma-Junkies"-hızlı bir anlaşma yaptığını ile birlikte adrenalin bağımlısı olmak kolay olduğunu düşünüyorum. Ne yazık ki, tüm bu gerçekten önemli bir gerçeği belirsiz eğilimindedir. High Tech olarak, ne zaman, gerçekten insanların mülkiyet-bizim iş yapan bir şirketin önemli faktör, elde olmayan bir şirket sahibi bir başarı veya başarısızlık.

ÇOK PATHS hatası

Iki kuruluşların entegrasyon ve çalışanların hemen hemen her zaman sonradan olan. Kadar Senior Management zaten onlar anlaşma yapmak istiyoruz karar verdi Hiç kimse çok bu yönü düşünülmektedir verir. Sonra zamanı nasıl iki, çoğu zaman farklı, kültürler mesh olacak anlamaya başlamak için. Gerçekte, bu adımları tersine olmalıdır kültürel uyum çok yakından ilk, sonra anlaşmanın diğer etkenler gözden geçirilmelidir eğitimi olmalıdır. KÜLTÜRLERİ DON'T FIT IF - genellikle ellerini BİR AFET VAR. Nasıl iyi numaraları iş, ne kadar, ya da çıkarmak ne kadar veya ürün sinerji size coğrafi öngörülüyor maliyeti önemli değildir. Bu bir felaket olacaktır.

Tabii, orada bir kazanım kötüye açabilirsiniz birçok yolu vardır. Let's listesinde birkaç:

Entegrasyon Mis: var (hatta ölüm) uyumsuz arka ofis sistemlerine entegre çalışan kısık bir mücadele birçok iyi şirket olmuştur

Ürün Entegrasyonu: Bu, özellikle yazılım şirketlerinin durumunda geçerlidir. Bir yazılım şirketi "bir rakip çıkarır. Daha sonra önümüzdeki beş yıl iki kod üsler entegre çalışarak geçirirler. Ya da, sadece satın kullanıcı tabanı yabancılaştırmak bir ürün öldürürüm. Bu tekrar tekrar oluşur.

Örtüşen Markalar: HP-Compaq birleşmesinden bu sorunu iyi bir örnektir. HP ve Compaq için büyük bir fiyat ödemiş çok değeri Compaq marka oldu. Başka bir marka ve ne onlar ile birleşmenin başlangıç yaptık gerekir mi? Bu gün için, bilmiyorum hangi I satın düşünmelisiniz-HP veya Compaq bilgisayar markası. İkisi de, bunların anlamlı bir şekilde segmente değil tuttu. Bu nedenler karışıklık gibi ikiyüzlü harcamaları. Ne, birçok kez bir markaların sadece bir hendeğe olan milyonlarca (veya milyarlarca atma eşdeğerdir!) Dolar, satın alımdan sonra pencereden dışarı kötü.

Dueling İşletmeleri: Bu, gerçekten komik anlaşma semptomatik ise, bir "birleşme eşittir". Hiç kimse sonra birleşme nihai kadar şirket çalışır karar verir. Gelecek yıl ya da iki şirketin kontrolü için ölüm "dahili bir" mücadele Bu sonuç, süre kalan rakip geçmişte çalıştırın.

Kanal Çatışma: Belki her iki şirketin üst üste bir çok büyük bayi ağına sahip. Veya acquirer öncelikle doğrudan satıcı ve öncelikle kanalı ile satan bir hedeftir. Bu sorunları bazı zorlu yönetmek için olabilir. Eğer kötü bir büyük, ani gelir indirimleri sağlayacaktır yapılır.

Hedef için Çıkış Stratejisi: Çoğu zaman bile "felaket için grev kültürel" sorunu olan insanlar olması gerekmez. Eğer satın Şirketi "para için bir fırsat" esas olarak anlaşma hit, orada en yakın plaj anahtarı kişilik bir kitle göçü olacak, insanlar size edinimi için mantıklı gerekir. Veya daha kötüsü, onlar olurlar ve çalışma zombi kadar yükümlülüklerini biterse muaftır. Bu oldukça etkili Herkese "altın kelepçe" koymak zor.

BT İnsanlar, stupid

Orada hata benden listesini verebilir için birçok yol vardır. Ama hepsi kapsamında "kültür çatışması ihtimalini göre" küçük vardır. Ile, tüm şirket insanların satın alınmadan başlamak için "freaking out vardır. Bir iş var mı? Eğer benim iş tutmak ben kombine şirket aynı şeyi yapıyor olmak mı? Ben aynı yararları olacak mı? Kim rapor verecek? Ben yeni şirketin kendi küçük yemek Lunatics çılgın olan yöneticileri duydum! Şirket satın sıklıkla aynı korkuları biraz daha az ölçüde mevcuttur. Tüm bu potansiyel müşteri suspiscion ve iki şirket çalışanları arasında güvensizlik için.

Önerilen birleşme söylenti Değirmen ve hayal için bir fırsat vahşi çalıştırmak. Anahtar yetenek şimdi ne fırsatlar dış dünya mevcut olabilir keşfetmek açıktır. Bazen beyin göçü hemen başlayabilir, çok önce anlaşma olduğunu bile beklenir. Böylece sorunlar erken başlayacak. Sahne başarısızlık için ve ayarlanmış olabilir mürekkebi bile birleşme anlaşması üzerinde kuru değildir. Tüm süre Executive Suite çocuklar Scotch, kendilerini toasting ve arka kendilerini okşamaya. Sonunda ne var? "Entegrasyon sorunlar" bakmak için bir komite oluşturulması için olsun. Ama yönetim odak genellikle gerçekten bu potansiyel kültür çatışması kadar birleşme beklenir - ve yangınları zaten başlatmak geçmez. Hem de yeni çim savaşlar ortaya Verimlilik durdu, tarar. Kaybetmek İnsanlar istemiyorsanız sol ve sağ gidiyoruz. Takım elbiseli adamlar ne onlara isabet bilmiyorum - kadar yangın söndürmek için duvar çok yüksek.

İhaleler CAN İŞ-ANCAK uyarı etiketi gelmelisin

Ben bütün bu gibi aşırı negatif kapatmak gelmiyor umuyoruz. Sadece dikkatli amaçlı's. Orada başarılı satın almalar neden olabilir aslında çok iyi bir senaryo vardır. Kim bakacak Yazılım firmalar ürün bir delik doldurmak veya hızla yükselen bir pazar segmentine atlamak için teknoloji edinme, örnek almak için. Eğer düzgün idam fırsatları Bu tip, çok büyük anlam yapabilirsiniz. Ben bir gelecek sütun hakkında satın alma senaryoları ve başarı faktörleri hakkında daha fazla konuşacağız.

, Yazılım ve diğer High Tech pazarlarda, ürün döngüleri kısa ve diferansiyel uçucu avantajları vardır. Tüm insanlar hakkında's sonucunda, başlangıç diferansiyel avantaj ihtiyaçlarını sürekli olarak yeniden için hazırlandı. Senin hakkında bir işletme sorunu çözmek için ya da büyümesini hızlandıracak bir satın alma-verme, kişilerin hakkında düşünmek sonraki So.

Ben senin M & A deneyimleri duymak istiyorum-bana bir not bırakın.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !